KURUMSAL

1999'dan bu yana...

Asko Holding’in İş ve İstif makinaları sektöründe faaliyet gösteren kuruluşu Asko Glob All Marketing Dış Tic. A.Ş., deneyimli ve uzman bir kadro ile 1999 yılından bugüne iş ve istif makinaları pazarında faaliyet göstermektedir.

Asko Glob All İstif Makinaları olarak, satışını gerçekleştirmekte olduğu ürün yelpazesinde Doosan marka dizel, LPG ve elektrikli forkliftler bulunmaktadır. Asko Glob All İstif Makinaları müşterilerine en uygun çözümleri sunarak maksimum müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Doosan (Daewoo ) markasıyla, 2004-2007 yılları arasında 3 yıl üst üste Türkiye’nin en çok forklift satışını gerçekleştirerek istif makinaları sektörünün lider firması olmuştur. 2007-2016 yılları arasında 6 kez en çok satış yapan Doosan distribütörü olmuştur. 1999-2015 yılları arası satışını gerçekleştirdiğimiz Doosan marka iş makinalarını, 2023 yılından itibaren yeni marka ismi Develon olarak satışını gerçekleştirmekteyiz. 

Asko Glob All İş Makinalarının satışını yapmakta olduğu ürün yelpazesinde ise Develon ( Doosan ) marka paletli ekskavatör, lastikli ekskavatör, mini ekskavatör ve tekerlekli yükleyiciler bulunmaktadır.
Asko Glob All Marketing Dış Tic. A.Ş. olarak tüm makinalarımızın daha verimli, ilk günkü gibi güvenli ve daha yüksek performanslı çalışabilmesi için kaliteli ve zamanında servis hizmetleri ile desteklemekteyiz. Türkiye genelinde yaygın servis ağımız ile hizmet vermekte, yüksek yedek parça bulunabilirlik oranı ile müşterilerimize sorunsuz ve kaliteli bir hizmet sunarak maksimum müşteri memnuniyetini sağlamaktayız.

Asko Glob All Marketing Dış Tic. A.Ş. olarak sahip olduğumuz güç sayesinde yüksek stok hacmi ve geniş ürün çeşitliliğinin yanında müşterilerimize sunduğumuz avantajlarla iş ve istif makinaları sektöründeki tüm müşterilerimizin ihtiyaçlarına yüksek kalite ile çözüm sağlamaktayız.

Vizyonumuz

Ürün ve hizmet kalitemizle lider bir kurum olarak, oluşturulacak istihdam ile ülke ekonomisine destek olmak.

Misyonumuz

Ürün gruplarımızı hedef pazar taleplerine göre farklılaştırarak, yetkin ve uzmanlaşmış kadrolar ile insanlığa, çevre ve evrensel değerlere bağlı olarak iş ortaklarımıza yenilikçi çözümler sunmak.

DEĞERLERİMİZ

Dürüstlük & Şeffaflık​

Takım Çalışması

Farklılıkları Yönetme

Etkin İletişim

Disiplin

Tutku

Güven

İNSAN KAYNAKLARI

Biz ASKO GLOB ALL iş makinalarıyız…

Sınırları zorlayan, fark yaratan, kaliteyi bir yaşam biçimi olarak benimsemiş genç ve dinamik bir ekibiz. Eğitimi geleceğimize bir yatırım olarak görür; eli açık davranırız. Çevremize saygı gösterir; onu çocuklarımızdan ödünç aldığımızı biliriz. BİZ; geleneklerine sahip çıkan ve onları geleceğe taşıyan, işin hilesinin dürüstlük olduğuna inanan, rüzgar durduğunda küreklere asılmasını da bilen ASKO MAKİNA’LILARIZ. Gücü ve başarıyı ekip çalışmasında görüyor ve düşüncelerin eyleme dönüşmesi gerektiğine inanıyorsanız bize katılın!

EYS (Kalite, Çevre, İSG) Politikası

Tüm süreçlerinde kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği prensip ve gerekliliklerini dikkate alarak sürekli gelişen, müşterilerine ve pazara odaklanan, toplumsal sorumluluklarını daima ön planda tutan, çalışanlarına değer veren bir kuruluş olarak;

  • Çalışanlarımızın aktif, yapıcı ve yaratıcı katılımları ile entegre yönetim sistemimizin sürekli iyileştirilmesini ve geliştirilmesini sağlarız.
  • Yükümlü olduğumuz yürürlükteki ulusal ve uluslararası kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal ve diğer şartlara uymayı taahhüt ederiz,
  • Ürünlerimizde çevre dostu ve sağlık riski taşımayan yeni teknolojiler kullanırız,
  • Yeniden kullanım anlayışı ile etkin atık yönetimini uygular, kirlenmenin önlenmesini, doğal kaynak ve enerjiyi verimli kullanmayı hedefleriz,
  • Faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliğini sağlamayı, yaralanmaları, sağlık bozulmalarını ve iş kazalarını önlemeye yönelik sistemler geliştirir ve uygularız,
  • Tedarikçilerle sağlam temelli bir işbirliği kurarız,
  • Müşterilerimiz için rakiplerimize göre daha üstün kalitede ve makinanın kullanım ömrü süresince beklentilerini en üst düzeyde karşılayacak iş makinalarını tasarlar, üretir ve sunarız.

BGYS POLİTİKASI

Bu politikanın uygulanması ile ASKO GLOB ALL Üst Yönetimi, “Müşteri odaklı çalışma anlayışı ile Pazara Kaliteli ve Avantajlı İş Makinaları sunarak pazar payını arttırmak ve İş Makinaları Sektöründe Uluslararası Marka Olmak” hedefini gerçekleştirmek için sürekli gelişim sağlamanın gereklerinden biri olarak, kurulacak Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi ile bilgi varlıklarının Gizlilik, Bütünlük ve Erişilebilirlik açısından korunmasının, sürekliliğinin ve sürdürülebilirliğinin sağlanması için gerekli olan aşağıdaki temel ilkeleri yerine getirmeyi taahhüt ve beyan eder.

Bilgi güvenliği Yönetim Sistemi standart şartları ve gereksinimlerine uygunluk sağlanacaktır. Asko Makina’ nın BGYS kapsamı dâhilindeki, kurumsal ve kişisel bilgilerin ya da Üçüncü Taraflara ait olmasına bakılmaksızın, üretilen ve/veya kullanılan bilgilerin gizliliği her durumda güvence altına alınacaktır. T.C. yasaları, yönetmelikler, genelgeler, müşteri sözleşmeleri ve işin gerektirdiği yasal mevzuat ile belirlenmiş gereksinimler karşılanacak, bunlar ile uyumlu çalışma sağlanacaktır. Kapsam dâhilinde tüm bilgi varlıklarının bilerek veya bilmeyerek yetkisiz kullanımı, değiştirilmesi, açıklanması ve hasara uğratılması önlenecektir.

Bilgi varlıkları üzerindeki risklerin değerlendirmesi yapılarak tespit edilen risklerin kabul edilebilir düzeylere indirilmesi sağlanacaktır. Personelin bilgi güvenliği farkındalığını arttıracak ve sistemin işleyişine katkıda bulunmasını teşvik edecek eğitimler düzenli olarak kurum çalışanlarına, yeni işe giren çalışanlara ve ilgili durumlarda tedarikçi çalışanlarına sağlanacaktır. Bilgi güvenliği olaylarına ait gerçek ya da şüpheli tüm ihlâller rapor edilecek, tekrar etmesini engelleyici önlemler alınacaktır. İş sürekliliği sağlanarak, bilgiye sürekli olarak erişimin sağlanması ve bilginin etkin, doğru, hızlı ve erişim yetkileri gözetilerek güvenli bir biçimde kullanılması sağlanacaktır. Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin uygulanması, sürdürülmesi ve iyileştirilmesi için gerekli kaynaklar sağlanacaktır.